fbpx

Projektowanie umysłu. Odkryj psychologiczne algorytmy, dzięki którym przeprogramujesz swój mózg

Książek psychologicznych i poradnikowych mam za sobą nieskończoną ilość. Większość z nich mówiła o tym samym innymi słowy lub po prostu były ze sobą bardzo podobne. Ten poradnik to podejście do samorozwoju od zupełnie innej strony. Spojrzenie na własny mózg w sposób, w jaki do tej pory nie wpadł mi do głowy. Zainteresowani? Ja byłam!

Jak stać się projektantem własnego umysłu?

Czy można wierzyć własnym myślom? Mimo, że mogliście nigdy nie zacząć się nad tym zastanawiać i nie zadać sobie tak absurdalnego pytania – okazuje się, że niekoniecznie! Wiedzieliście, że nie zawsze słowa, które pojawią się w naszej głowie są naszymi myślami – mogą być echem słów usłyszanych jeszcze w dzieciństwie i odbijać się pomiędzy naszymi uszami do tej pory. Brzmi nieco niepokojąco, prawda? Ten jeden raz, kiedy jako dziecko słyszysz od dorosłego, że do niczego się nie nadajesz, w przyszłości możesz tylko kopać rowy albo jesteś zdolny, ale leniwy. Dorosły zapomina o tym chwilę później, a ty do trzydziestki odtwarzasz ten sam scenariusz, myśląc, że to prawda. A może jesteś zdolny, ale roztargniony, a nie leniwy, może właśnie chcesz kopać rowy w najnowszym John Deere 1026R, a nadajesz się do niczego, bo wszystko co do tej pory robiłeś było poniżej Twoich ambicji i umiejętności.

Okazuje się, że można zaprojektować własny mózg tak, aby nie powtarzał niechcianych, zasłyszanych przed laty słów, które zupełnie nie mają nic wspólnego z rzeczywistością, a do tego często bywają krzywdzące i odcinają nam skrzydła. Można zapanować nad tymi myślami, a wręcz przeprogramować je tak, aby nam służyły, a nie szkodziły. Projektowanie umysłu pomoże Ci pokonać zaburzone algorytmy poznawcze, ale najpierw dokładnie wytłumaczy, czym są oraz jakie błędne algorytmy poznawcze mogą pojawić się w Twoim myśleniu.

O tym między innymi jest Projektowanie umysłu. Dowiesz się, czym jest psychitektura oraz zidentyfikujecie własną jaźń z projektantem własnego umysłu (czyli z Tobą), a nie samym umysłem. W książce znajdziesz konkretne ćwiczenia, które pomogą Ci przeprogramować umysł tak, aby był Twoim sprzymierzeńcem. Nie jest to książka, która pomoże Ci schudnąć, zdobyć karierę czy idealnego męża. To pozycja dla osób, dla których fascynujące wydaje się przeprogramowanie, udoskonalenie własnego umysłu, aby stać się szczęśliwszym, zdrowszym i lepszym człowiekiem dla siebie oraz dla wszystkich dookoła.

Projektowanie umysłu wg Ryana A. Busha

Projektowanie umysłu. Odkryj psychologiczne algorytmy, dzięki którym przeprogramujesz swój mózg to pozycja doskonała dla osób, które działają w systemie zero-jedynkowym, a terapia psychologiczna to coś, co przyprawia ich o białą gorączkę.

Miłej lektury. A jeśli to za mało, zobacz inne nowości i odkryj świat na nowo!

Agnieszka

To może Cię zainteresować

1 komentarz

  1. Czytałam! Naprawdę ciekawa pozycja i chętnie powróżę tę książkę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *