fbpx

Recenzja książki Sergio S Dorje Sekrety rozwoju osobistego

Cześć Kochani,

dziś przedstawię Wam książkę na temat szeroko pojętego rozwoju osobistego, medytacji, jogi, energii seksu i tantry – kompleksowy poradnik dla osób zainteresowanych samorozwojem. Świetne kompendium, aby dowiedzieć się wiele o tym, jak można żyć lepiej i łatwiej ze sobą, partnerem, rodziną oraz z otaczającymi nas ludźmi.

Energia żeńska i męska pasywna i aktywna

Książka Sergio S Dorje Sekrety rozwoju osobistego: medytacja, joga, energia, seks, tantra dzieli się na kilka rozdziałów, z których każdy mówi tak naprawdę o innym sposobie na lepsze życie. Książka opiera się przede wszystkim na energiach, które przewijają się przez kartki od jej początku aż po sam koniec. Muszę przyznać, że czytałam już wiele tego typu poradników, ale jeszcze nigdy nie trafiłam na tak szczegółowe rozpisanie energii w naszych ciałach oraz podział na: energie żeńską pasywną i aktywną oraz energię męską pasywną i aktywną, a co najważniejsze – sposoby jak poprzez medytację odblokować pewne rodzaje energii w ciele, aby doprowadzić do pełnej harmonii. Warto wspomnieć, że autor książki Sergio S Dorje jest psychotraumatologiem, absolwentem Szkoły Medycznej PWSM w Warszawie, dlatego informacje zawarte w książce są oparta o naukową wiedzę! Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o autorze, zapraszam na jego stronę internetową – sergioloporto.com, gdzie możecie poznać go bliżej.

Czakry i praca z nimi

W książce świetnie opisano czym są, jak działają czakry oraz jak można z nimi pracować. Przyznam, że rozdział na temat czakr jest trudniejszym, ale warto przez niego przebrnąć. Sergio opisuje poszczególne czakry w ciele (od dołu): muladhara, svadgisthana, manipura, anahata, wiszuddi, adżna, sahasrara. Przyznam, że jestem przyzwyczajona do zupełnie innego nazewnictwa czakr, a Wy?

Tantra, seks i relacje

Sergio dotyka również ważnego i delikatnego tematu seksu, relacji oraz tantry. Opowiada o tym, czym tantra jest, a czym nie jest i dlaczego warto się nią zainteresować. W rozdziale o seksie dzieli go na części pierwsze rozbijając na hormony, które szaleją w naszych ciałach podczas miłosnych zbliżeń. Jest to bardzo ciekawy rozdział – trudny lecz napisany prostym językiem. Bardzo ciekawym tematem w tym rozdziale jest Koło Zgody – warto dowiedzieć się o nim nieco więcej!

Przeszkody i problemy

Widać, że Sergio przeżył na swojej drodze samorozwoju wzloty i upadki, podjął złe decyzje i przestrzega nas przed nimi. Brakuje tego w książkach poświęconych samorozwojowi. Zazwyczaj są w nich same pochlebstwa, nie ma jednak nic na temat tego, jaką można zrobić sobie krzywdę błędnym używaniem danych technik czy wybierając złego doradcę. Sama na drodze poznania trafiłam na niewłaściwy kierunek, ważne, że umiałam wrócić na dobre tory – nie bez szwanku oczywiście. Sergio przestrzega na co zwrócić szczególną uwagę krocząc po drodze samorozwoju, opisuje ugrupowania mające znamiona sekty oraz co najważniejsze, daje narzędzia, aby sprawdzić czy nie jesteśmy w potrzasku. To ważne! Autor nigdy nie wie, do kogo aktualnie kieruje swoje słowa. Kto wie, ilu osobom w ten sposób pomógł, wydostając się z toksycznego środowiska. Na końcu autor przedstawia szkodliwość niektórych praktyk, o których możemy słyszeć z ust mentorów igrających z naiwnością i łatwowiernością osób na początku swojej drogi rozwoju.

Jak dla mnie, Sekrety rozwoju osobistego: medytacja, joga, energia, seks, tantra to ciekawa książka, napisana lekkim językiem mimo, że dotyka trudnych i skomplikowanych tematów. Polecam do niektórych rozdziałów wrócić ponownie i sama na pewno też tak zrobię! A Wy?

Kochani, jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat ważnych dla nas tematów medytacji, jogi, energii, trudnego tematu seksu lub często źle pojmowanego w literaturze tematu tantry, książka Sergio S Dorje jest właśnie dla Ciebie! Książkę Sekrety rozwoju osobistego. Medytacja, joga, energia, seks, tantra możesz znaleźć w Empiku lub w innych znanych księgarniach. Koniecznie odwiedź autora na jego IG: @sergiosdorje @sekretyrozwojuosobistego. Warto zapoznać się również z innymi pozycjami literackimi autora, jak bardzo ważną książką – Jak uzyskać zaufanie dziecka i jak mu pomóc w trudnych sytuacjach.

Miłej lektury!

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *