fbpx

Laila Shukri – Perska wytrwałość

Wciągająca opowieść o życiowych zakrętach, które przynoszą zarówno trudy, jak i nieoczekiwane szanse, „Perska wytrwałość” Laili Shukri to lektura, która dosłownie wciąga od pierwszej strony.

W świecie pełnym niepewności i pandemii poznajemy Joannę, znaną już z poprzedniej książki autorki. Jej małżeństwo z Alim to prawdziwy koszmar, a życie pod jednym dachem z gnębiącym ją mężem staje się coraz trudniejsze. W tym chaosie pojawia się propozycja od Alego – wyjazd na Malediwy w biznesowym celu. Na początku Joanna traktuje to z dużą rezerwą, ale kto by się nie zgodził na ucieczkę na rajską wyspę?

W opisach Malediwów autorka wyczarowuje przed czytelnikiem prawdziwy raj. Turkusowy ocean, zielona roślinność i białe plaże tworzą tło dla chwilowego spokoju Joanny. To miejsce jawi się jako oaza w środku chaosu życia. I właśnie tam, w magicznym otoczeniu, Joanna napotyka na Dżasima – przystojnego mężczyznę, który wywraca jej świat do góry nogami.

Romans z Dżasimem staje się centralnym punktem powieści, dodając odrobinę szaleństwa i pasji do monotonii życia bohaterki. Autorka zgrabnie balansuje na granicy emocji, rysując psychologiczny portret Joanny, która musi zmierzyć się z moralnymi dylematami związanymi z zdradą.

To, co wyróżnia „Perską wytrwałość”, to nie tylko opis egzotycznych miejsc, ale przede wszystkim ludzkiej psychiki. Laila Shukri umiejętnie kreuje postaci, nadając im głębię i wielowymiarowość. Czytelnik nie tylko podziwia piękno Malediwów, ale także towarzyszy bohaterce w jej wewnętrznej podróży.

Powieść porusza pytania fundamentalne dla każdego z nas. Jak odnaleźć siebie w chaosie życia? Jak podjąć trudne decyzje, które zmienią nasze losy? To opowieść nie tylko o romansie i ucieczce przed rzeczywistością, ale także o poszukiwaniu prawdziwego sensu życia.

„Perska wytrwałość” to lektura, która zaczepia, trzyma w napięciu i skłania do refleksji nad własnym życiem. Czy Joanna odważy się na nowy start? Czy zdecyduje się na miłość, pomimo ryzyka i konsekwencji? Odpowiedzi czekają na Ciebie w tej emocjonującej podróży przez emocje, piękno i trudności życia.

To może Cię zainteresować

1 komentarz

  1. Czytałam z 10 książek Laili Shukri! Naprawde ciekawie się czyta! Można dużo dowiedzieć się o kulturze innej niż nasza!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *