fbpx

Recenzja książki Magia Księżycowa Melanie Marquis

Cześć Kochani!

Dziś chciałabym przedstawić Wam recenzję książki, która wpadła w moje ręce – Magia Księżycowa. Mały przewodnik Melanie Marquis. Niedawno miałam okazję wpatrywać się w nocne niebo pełne gwiazd z ogromną wręcz tarczą księżyca powieszoną nisko nad ziemią. Nie mogłam napatrzeć się na wielkość księżyca oraz jego purpurowy odcień. Tego dnia dotarło do mnie jak niewiele wiem o wiszącym nad nami podziurawionym serze – a chciałabym się dowiedzieć więcej!

Jaki wpływ na nasze życie ma Księżyc?

Księżyc, choć czasem może nam się wydawać daleki i tajemniczy, ma rzeczywiście wiele wpływów na nasze codzienne życie. Oto kilka najważniejszych sposobów, w jakie księżyc wpływa na nas:

Pływy morskie: To jedno z najbardziej zauważalnych oddziaływań księżyca. Dzięki jego grawitacji woda na Ziemi jest przyciągana, tworząc przypływy i odpływy na wybrzeżach. Możemy zaobserwować, że na przykład podczas pełni lub nowiu, kiedy księżyc jest w jednej linii z Ziemią i Słońcem, przypływy są wyższe, a odpływy niższe. To z kolei wpływa na rybołówstwo i ekosystemy przybrzeżne, a jako mieszkanka niemal nadmorskiej miejscowości, powinnam wiedzieć to doskonale!

Wpływ na naturę: W niektórych kulturach ludzie zauważają związki między fazami księżyca a cyklami roślin, zachowaniem zwierząt czy nawet na naszą psychikę. Nawet jeśli nie ma naukowych dowodów na pewne aspekty tego wpływu, wiele osób nadal uważa, że księżyc może wpływać na nasze samopoczucie i emocje. Moja mama od wielu lat sieje i sadzi na działce korzystając z kalendarza księżycowego i zbiera plony o wiele większe niż panie dookoła. Przypadek? Nie sądzę!

Cykle snu: Niektórzy ludzie zauważają, że ich wzorce snu mogą się zmieniać w zależności od fazy księżyca. Oczywiście, nie dotyczy to wszystkich, ale niektórzy twierdzą, że mają problemy ze snem podczas pełni lub że sen wówczas jest mniej głęboki. Też tak macie? Kiedy jest pełnia mam ochotę przejść na nocny tryb życia, bo właśnie wieczorami odpalają się we mnie ukryte pokłady energii.

Co o Księżycu dowiemy się w książce Magia księżycowa?

W książce można znaleźć mnóstwo ciekawostek na temat księżyca oraz jego oddziaływania na nas i nasze zachowanie. Co ciekawe, w książce znajdziecie dużo zaklęć i magicznych proszków, co wydało mi się dość abstrakcyjne. Myślę, jednak że wiara i nadzieja może przynieść ukojenie, niezależnie w czym się ją pokłada. Przyznam szczerze, że z żadnego zaklęcia nie skorzystałam, ale kto wie – może kiedyś? Proszek rozweselający, eliksir ujawniający prawdę, zaklęcie przynoszące sukces. Czy pomogą nam w codziennym życiu? Myślę, że komuś, kto charakteryzuje się niezachwianą wiarą, a przede wszystkim nadzieją – na pewno 🙂

Zapraszam do zapoznania się z tą książką oraz po inne nowości w Taniej Książce i do następnego razu!

Agnieszka

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *