fbpx

Gabrielle Bernstein – Życie jest pełne cudów

Cześć Kochani!

Dziś przyszłam do Was z recenzją książki Gabrielle Bernstein – Życie jest pełne cudów. Pokonaj lęk i codziennie kochaj siebie. Książka ta pozwoliła mi wrócić na właściwe tory spokoju i wyciszenia. Przypomniała mi, że z życia w biegu nie przychodzi nic dobrego i najlepsze dla nas, to zatrzymać się choć na chwilę. A najlepiej na dłużej!

Pamiętaj, że życie jest pełne cudów!

O tym, że życie jest pełne cudów, często zdarza nam się zapomnieć, a niektórzy z nas w ogóle o tym nie wiedzą, zamknięci w kręgu praca-dom-praca. Życie to księga. Może być zarówno piękną romantyczną nowelą, jak i mrożącym krew w żyłach horrorem. To od nas zależy, jak jaką księgę wybieramy. Często myślę o tym i zauważam na co dzień, że ludzie szarpią się z rzeczywistością, walczą, biją, krzyczą i nie zgadzają się. A nieraz to nie od nas zależy to wszystko i nie ma z czym się zgadzać lub nie. Niektóre rzeczy po prostu idą swoim torem i nie ma co walczyć się z wiatrakami, bo niewiele to zmieni.

Niedawno moja znajoma została zwolniona z pracy, z dnia na dzień i zupełnie bezpodstawnie. Wykonywała swoją pracę od początku do końca sumiennie, angażowała się w zadania, wymyślała nowe pomysły. Niestety niewiele to dało, bo okazało się, że szefostwo nie było zadowolone z pracy. Niekoniecznie jej pracy, ale to właśnie ona została zwolniona. Na początku lamentowała, bała się co będzie dalej i panicznie szukała czegoś nowego. Dla niej był to mały koniec świata. Powiedziałam jej wtedy, że tak musiało być i zmiana wyjdzie jej na dobre. Nie uwierzyła od razu, ale powoli zaczęła zmieniać swoje nastawienie. Na koniec okresu wypowiedzenia dziękowała, że straciła tę pracę, bo postawiła swoje kroki w zupełnie innym kierunku, na co nie odważyłaby się, będąc w poprzedniej pewniej, ale nie rozwijającej pracy. I tak oto chwilowy dramat okazał się nową szansą. Dlatego właśnie nie warto szarpać się z rzeczywistością.

Pamiętaj, że wszystko zawsze układa się pomyślnie, a jeśli nie jest pomyślnie… to jeszcze się układa.

Powrót do uspokojenia

Książka Gabrielle Bernstein – Życie jest pełne cudów. Pokonaj lęk i codziennie kochaj siebie to według mnie powrót do spokoju ducha. Przyznam, że trafiłam na nią w czasie, kiedy naprawdę tego potrzebowałam i przekazałam ją dalej, aby kolejna osoba mogła poczuć wypływający z niej spokój i wprowadzić go do swojego życia. Gabrielle nie wymyśla koła na nowo, a zwraca nam uwagę na to, że jest ono okrągłe, o czym w pędzie życia zdarza nam się zapomnieć. Czytając ją, czułam się ukojona spokojem i uskrzydlona do kolejnego działania. Życzę Wam tego samego. Miłej lektury.

A Wy, wiecie, że życie jest pełne cudów? Zobacz inne nowości i daj się wciągnąć!

To może Cię zainteresować

3 komentarze

  1. Jaka cudna okładka.

  2. Świetny artykuł. Byłem naprawdę szczęśliwy, że wszedłem na to miejsce . Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje pozytywne zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i często tu zaglądał, aby poczytać nowe artykuły.

  3. Bardzo dobre. Byłem bardzo zadowolony, że wyszukałem tę stronę . Wielu osobom wydaje się, że mają rzetelną wiedzę na opisywany temat, ale tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Po prostu świetny artykuł. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i częściej tu zaglądał, by zobaczyć nowe artykuły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *