fbpx

Recenzja książki Czerwony pamiętnik Eweliny Klimko

Dawno nie czytałam żadnych książek romantycznych. Nie przepadam również za filmami z tej kategorii. Jednak czym byłoby życie, gdybyśmy nie podważali swoich własnych przekonań. Właśnie dlatego sięgnęłam po Czerwony pamiętnik Eweliny Klimko. I jestem wzruszona i poruszona.

Miłość w świecie wojny

Czerwony pamiętnik to opowieść dwutorowa. Opowiada o Emilii oraz jej umierającej babci Michalinie, której młode życie przypadało na lata wojenne. Kobieta dostaje od babci pamiętnik, w którym ta spisała swoje młode życie i okazuje się, że babcia skrywała przed wnuczką wiele tajemnic. W pamiętniku opisuje jak poznała dziadka Jana Piórę, jak przeżyła trudne czasy wojenne i stała się Jarzębiną. Opowieść, choć miłosna, pisana jest w czasach wojny, czasach strachu, bólu, rozłąki i cierpienia, więc nie jest to na pewno sielankowa historia.

Miłość w świecie nowoczesnym

Drugim tor opowieści to życie wnuczki Emili, która kocha sztukę i zajmie się sprzedażą domów z duszą. Życie Emilii zmienia się zupełnie przypadkowo i prowadzi ją do poznania osób mających w swoich rękach naprawdę cenne okazy ze świata sztuki oraz literatury. Okazuje się, że jedna z książek, która trafia w jej ręce trzymała niegdyś oraz naprawiła jej babcia wiele lat wcześniej, kiedy podczas wojny pracowała jako bibliotekarka.

Obie historię łączą się w całość w naprawdę zaskakujący sposób, a koniec Czerwonego Pamiętnika zarówno wzrusza, jak i daje nadzieję, że prawdziwa miłość istnieje, mimo wszelkich przeciwności losu.

W końcu jarzębina spotkała się z piórem przy studni.

Podczas recenzji bardzo uważałam, żeby nie zdradzić Wam najważniejszych szczegółów książki! Najchętniej opowiedziałabym Wam całą fabułę od początku do końca, jak zresztą opowiedziałam ją mamie i mężowi 🙂 Nie tylko mnie poruszyła historia Czerwonego pamiętnika.

Książkę Czerwony pamiętnik Eweliny Klimko czytałam przedterminowo, dzięki uprzejmości Wydawnictwa Dragon. Możecie znaleźć ją najtaniej na stronie TaniaKsiążka.

Agnieszka

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *