fbpx

Recenzja książki Jej sprawa Anny Kaczanowskiej

Jej sprawa Anny Kaczanowskiej to całkiem niezły kryminał. Przed sięgnięciem po tę pozycję, warto przeczytać pierwszą część – Okaleczenie. Ja niestety znów zaczynam serię od końca, ale spokojnie, Pani Anna prowadzi powieść tak, żeby nawet nieobeznani z pierwszą częścią nie pogubili się w fabule.

Kryminał z tych politycznych

Na bardzo ważnym głosowaniu nie zjawia się Minister sprawiedliwości, co sprawia, że ustawa nie zostaje przegłosowana. Co istotniejsze, Józef Wybisek, bo tak się ów jegomość nazywa, nie pojawił się na tym głosowaniu, ani nie pojawi na żadnym kolejnym, ponieważ nie żyje. Znaleziono go martwego, jednak przyczyny jego śmierci trudno wyjaśnić. Do śledztwa dołącza, po dłuższej przerwie od pracy prokurator Hanna Osul, na pewno znana zapoznanym z Okaleczeniem. Przyczyny jej powrotu do pracy nie są do końca znane i zaskakują nie tylko jej przełożonych, ale również najbliższych. Okazuje się, że wszystko ma związek z więźniem, który może coś wiedzieć o śmierci męża i córki prokurator Hanny.

Jakby tego było mało, związana z możliwym zabójstwem Józefa Wybiska jest Antonina Wilk – sąsiadka Hanny, którą jak myślała, znała bardzo dobrze. Hanna okazuje się mieć sporo sekretów, które wykraczają daleko poza terytoria Polski, aż do Włoch.

Zaciekawieni tym, jak zakończy się Jej sprawa? Zapraszam do lektury! Zobaczcie też inne nowości ze świata literatury. Może znajdziecie coś dla siebie!

Agnieszka

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *