fbpx

Recenzja książki Nigdy nie umieramy Matta Frasera

Bardzo ciekawie czyta się opowieści osób, które widzą świat zupełnie inaczej niż my. Matt Fraser określany jest najlepszego medium Ameryki. Oprócz książki Nigdy nie umieramy Matta Frasera, z ciekawości zapoznałam się również z jego odczytami, które można znaleźć chociażby na Youtube. Niestety brak tłumaczeń na język polski, jednak emocje i poruszenie widzów odczytów Matta wyczuwalne są natychmiastowo. Widać, że słowa wypływające z jego ust poruszają widzów i są dla nich naprawdę znaczące. W książce Nigdy nie umieramy Matt opowiada o tym, jak widzi świat widzialny i niewidzialny.

Ukojenie dla zlęknionych

Chyba wszyscy boimy się śmierci. Jeśli nie śmierci naszej własnej, to odejścia naszych najbliższych – męża, żony, dziecka czy ukochanego pupila. Śmierć stanowi dla nas koniec – koniec doczesnego życia, koniec doświadczeń, koniec marzeń, koniec bycia tu i teraz. Matt jednak mówi nam o tym, że śmierć nie jest końcem, a jedynie innym etapem na naszej drodze. W swojej książce przekazuje to, co przekazały mu setki, jak nie tysiące dusz – żywych i już umarłych. To niesamowite, że ma on wgląd w tę drugą stronę i może przekazać osobom, które zostały na ziemi to, co mają do powiedzenia ich bliscy z drugiej strony.

Nie wszyscy wierzą w duchy, ale na pewno wielu z nas słyszało nieraz mrożące opowieści nie z tego świata o pojawiającej się w oknie twarzy dziadka, duchu białej damy sunącym po domu czy poruszających się przedmiotach. Matt tłumaczy, że duchy naszych najbliższych są bliżej nas, niż możemy się tego spodziewać i nieraz dają nam subtelne sygnały ostrzegawcze. Nie każdy ma dostęp do wykwalifikowanego medium, jakim jest Matt Fraser, a nasi zmarli najbliżsi nieraz starają się nas ostrzec przed niebezpieczeństwami lub wręcz przeciwnie – przynieść dobre wieści.

Na początku książki Matt wspomina, że warto czerpać z niej te treści, które z nami rezonują i myślę, że tak właśnie warto patrzeć na tę książkę. Myślę, że nie została napisana po to, żeby przekonywać do czegokolwiek niedowiarków, ale aby dać więcej spokoju osobom, które go poszukują.

Jak podoba Wam się tematyka tej książki? A może sami mieliście styczność z duchami?

Zobaczcie również inne nowości ze świata literatury. Może znajdziecie coś dla siebie!

Agnieszka

To może Cię zainteresować

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *